مقالات

بهترین نوع آبکاری جواهرات نقره چیست؟ آبکاری رودیوم (روکش طلا)

Rhodium plated

اگر به دنبال انگشتر، سرویس، دستبند و نیم ست با کیفیتی در رنگ سفید روشن هستید که نور را به خود جذب کند، جواهرات نقره با روکش رودیوم بهترین انتخاب شما هستند.

رودیوم

رودیوم سفیدترین و گرانبهاترین فلز مورد استفاده در جواهرات است. از طلا و پلاتین کمیاب تر و از نقره سفیدتر است. این فلز به ندرت یافت می شود که معمولاً به عنوان یک محصول جانبی از معادن پلاتین استخراج می شود. رودیوم از همان گروه فلزات پلاتین می آید که شامل پلاتین، رودیوم، ایریدیوم، روتنیم، اوسمیم و پالادیوم است. درخشش زیاد، انعکاس و استحکام رودیوم، آن را در صنایعی که خودرو، نورپردازی، آینه و همچنین جواهرات تولید می کنند، مطلوب کرده است.

آبکاری رودیوم

آبکاری رودیوم فرآیند پوشش دادن زیورآلات طلا یا نقره با لایه نازکی از رودیوم است که برای استحکام و درخشندگی بیشتر در لایه نازکی از رودیوم پوشانده شده است. آبکاری رودیوم بهترین روش پرداخت سطح نقره است که به طور گسترده توسط بهترین برندها و تولیدکنندگان زیورآلات طلا و نقره استفاده می شود.

زیورآلات نقره با روکش رودیوم نه تنها از نظر زیبایی، ظاهری براق تر دارند بلکه سختی و مقاومت بالاتری از سایر فلزات برخوردارند. روکش رودیوم خراش، فرورفتگی یا خوردگی نداردو درخشندگی خود را حفظ می کند.

آبکاری رودیوم کیفیت، ظاهر، زیبایی و دوام جواهرات نقره را به طرز باورنکردنی افزایش می دهد. این نوع آبکاری با نگین های زیرکنیوم که با روکش رودیوم احاطه شده اند بازتاب نور بسیار بهتری دارند.

لایه رودیوم به طور حرفه ای از مواد با کیفیت بالا ساخته شده است که به طور دائم از جواهرات نقره در برابر کدر شدن، تغییر رنگ و خراش محافظت می کند. این به طور قابل توجهی نگهداری جواهرات را آسانتر می کند.

در گالری نقره اطلس تمامی زیورآلات نقره با روکش رودیوم تولید شده اند از جمله انگشترهای نقره اطلس که بیشتر در معرض سائیدگی قرار دارند و همچنین جواهرات نقره در معرض تماس با دست و شرایط آب و هوایی قرار می گیرند که روکش رودیوم تضمین کیفیت زیورآلات نقره اطلس را برای مدت زمان طولانی می دهد که خود باعث رضایت بیشتر مشتریان می شود.

آیا آبکاری رودیوم حساسیت پوستی ایجاد میکند؟

نخیر، آبکاری رودیوم به هیچ وجه حساسیت پوستی ایجاد نمی کند. آلرژی به نقره و طلا بسیار نادر است اغلب این حساسیت به خاطر استفاده از فلز نیکل در آبکاری زیورآلات نقره است که ما به هیچ عنوان در مجموعه نقره اطلس از نیکل برای آبکاری زیورآلات نقره استفاده نمی کنیم.

به همین دلایل جواهرات نقره با روکش رودیوم گرانتر هستند . رودیوم سطح بسیار انعکاسی از خود نشان می دهد که 75 درصد نور را منعکس می کند و در نتیجه زیورآلات با روکش رودیوم بسیار براق هستند.

مهمترین ویژگی آن مقاومت در برابر عوامل شیمیایی است. در هوا اکسید نمی شود و به همین دلیل زیورآلات نقره سیاه نمیشود و براقیت زیبایی را حفظ می کند. در عین حال رودیوم فلزی بسیار سخت و مقاوم در برابر سایش است.

ماندگاری آبکاری رودیوم چقدر است؟

به طور متوسط، آبکاری رودیوم دو سال طول می کشد تا مجددا نیاز به آبکاری داشته باشد. اما مدت ماندگاری روکش رودیوم جواهرات نقره به میزان استفاده شما و همچنین مراقبت و نگهداری از آنها بستگی دارد. اگر روزانه از جواهرات نقره استفاده می کنید ممکن است بعد از 6 ماه نیاز به آبکاری مجدد داشته باشد اما اگر فقط در مراسم خاصی از زیورآلات نقره استفاده می کنید ممکن است چندین سال صبر کنید تا نیاز به آبکاری مجدد داشته باشد.

برای مراقبت بیشتر و صحیح از جواهرات نقره خود حتما مقاله نکات نگهداری از جواهرات نقره  مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *